szybki kontakt2

pl cz de en

projekty-ue

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

 

himountain


MTB-baner-glowny

uwaga-reklama

Podczas zwiedzania twierdzy Srebrna Góra mogą Państwo w każdej chwili i w każdym miejscu natknąć się na jednego z żołnierzy regimentu Infanterie - Regiment von Alvensleben (No. 33) - w takim przypadku prosimy o zachowanie spokoju.

Jest to grupa rekonstrukcji historycznej, która w ramach współpracy z Fortecznym Parkiem Kulturowm oraz Gminą Stoszowice, ma na terenie twierdzy swoją siedzibę. Żołnierze-rekonstruktorzy umundurowani są w wierne kopie mundurów pruskiej piechoty liniowej z lat 1806-07, dysponują bronią palną (karabiny skałkowe, armaty, moździerze), oraz przedmiotami codziennego użytku z przełomu XVIII i XIX wieku. Grupa rekonstrukcyjna w swoich działaniach nawiązuje do autentycznego pułku pruskiej piechoty którego III batalion stacjonował w Srebrnej Górze w latach 1777 - 1807, a jego żołnierze brali czynny udział w obronie twierdzy przed Wielką Armią Napoleona w roku 1807.

UMUNDUROWANIE

Umundurowanie żołnierzy składało się z: kurtki mundurowej o kroju fraka w kolorze granatowym, z czerwonymi wyłogami, białych spodni i białej kamizelki. Na nogach oprócz butów noszone były czarne kamasze, strój dopełniało nakrycie głowy, którym był trójgraniasty kapelusz lub czapka-furażerka. Elementem wyróżniającym żołnierzy poszczególnych pułków, jest kolor rabatów (naszytych kolorowych pasków sukna na piersi), kolor i krój mankietów, kolor kołnierzy. W przypadku żołnierzy 33 pułku piechoty kolorem rabatów, mankietów i kołnierzy jest kolor biały.

regiment twierdzy

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

forty-live

karta-biegacza

KDR tu-honorujemy-karte-duzej-rodziny

autobusy

wyroznienie

produkt roku2

ministerstwo kultury logo

instytut dziedzictwa logo

4136708
IP: 34.229.113.106
Dziś jest: 2019-07-19 14:10:44